Laukas privalomas Neteisingas el. pašto formatas Per mažas simbolių kiekis Per didelis simbolių kiekis Prašome įvesti vardą Prašome įvesti pavardę Prašome nurodyti telefono numerį Įveskite teisingą telefono numerį Prašome įvesti el. pašto adresą Įveskite teisingą el. pašto adresą Prašome pažymėti, kad susipažinote su sąlygomis Tik skaičiai Prašome įrašyti teisingą asmens kodą Prašome patikslinti įvykio vietą Prašome įvesti informaciją apie įvykį, ligą, traumas, aplinkybių aprašymą, simptomus, taikytą gydymą Patirtų nuostolių suma turi būti išreikšta tik skaitmenimis Suvestas nepakankamas simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Suvestas per didelis simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Bagažo pristatymo vieta turi būti išreikšta tik raidėmis 1 mėn. 3 mėn. 6 mėn. Šiemet 1 m. 3 m. 5 m. 10 m. Visas

Visos naujienos

2023.06.29

Gaisrą patyrusiems „Kauno baldams“ išmokėti 5,7 mln. eurų

Po pernai liepą kilusio gaisro  draudimo bendrovės ERGO ir „Compensa Vienna Insurance Group” bendrovei „Kauno baldai“ išmokėjo 5,7 mln. Eur draudimo išmoką. Draudikai ir bendrovės atstovai akcentuoja, kad svarbiausia – efektyviai bendradarbiauti, nes tai padeda greičiau atkurti veiklos mastą ir išlaikyti klientus.

„Kauno baldai“ turi platų draudimo paslaugų paketą: buvo apdraustas ne tik nekilnojamasis, bet ir kitas turtas – įrenginiai bei medžiagos. Taip pat bendrovė turėjo verslo sutrikimo draudimą nelaimės atveju.

Visos įmonės draudimo sutartys buvo sudarytos tarpininkaujant draudimo brokerių bendrovei „IVP Partners“.

„Didžiuojuosi komanda, dėl kurios susitelkimo ir įdėtų pastangų veiklą atkūrėme per ypatingai trumpą laikotarpį. Taip pat vertiname bendradarbiavimą su draudikais, kurių pagalba buvo viena iš esminių spartinant šį procesą ir išsaugant darbo vietas. Turto draudimas sudarė galimybę pakeisti sudegusius ir sugadintus įrenginius sumokant avansą už naujai įsigyjamą įrangą, o atsargų draudimas – atsiskaityti su žaliavų tiekėjais. Dėl draudimo išmokų atsiradusi galimybė pirkti kai kuriuos gaminių komponentus iš subrangovų leido vykdyti užsakymus bei įsipareigojimus, išlaikyti esamus ilgalaikius klientus. Pernai statėme naują gamyklą ir su jos statybos darbų paspartinimu susijusius kaštus taip pat kompensavo draudimo bendrovė", – pasakoja „Kauno baldų“ vadovas Tomas Mauricas.

Jis akcentuoja, kad draudimas padengė ir nemažai kainavusius gaisravietės valymo darbus. Gaisro padaryta žala pagal dydį – viena didžiausių per pastaruosius metus. Įvykus tokiems incidentams dar labiau išryškėja būtinybė turėti draudimo paslaugas ir jau įprasta tampanti praktika dideliuose objektuose paskirstyti rizikas dalimis.

„Rizikų skirstymas dalimis, kai draudžiamas ne tik nekilnojamasis, bet ir kitas turtas, verslo sutrikimai, aktualus dėl nuostolių atlyginimo, kuris dažnai yra kertinis tolimesnei bendrovės veiklai. Čia itin svarbiu tampa efektyvus bendradarbiavimas ir operatyvus nagrinėjimo procesas, išmokų mokėjimas per kuo įmanoma trumpesnį laikotarpį, kad veiklos stabdymas ištikus nelaimei padarytų kuo mažesnę įtaką verslui“, – teigia draudimo bendrovės ERGO Žalų administravimo departamento direktorius Baltijos šalyse Gytis Matiukas.

„Tokie įvykiai įrodo, kad nelaimė gali įvykti bet kada ir bet kam, o pastaraisiais metais išaugusios komercinio turto vertės gali reikšti dar didesnius praradimus. Svarbu, kad gaisro metu nukentėjo ne tik pastatas, bet ir jame buvusi įranga, medžiagos, taip pat reikėjo įvertinti nuostolius, kuriuos įmonė patyrė dėl dalinai nutrūkusios veiklos. Suprantame, kaip svarbu, kad žalos vertinimas vyktų sklandžiai ir klientui nuostoliai būtų atlyginti kaip galima greičiau – šiais principais ir vadovaujamės kasdienėje veikloje“, – sako Gediminas Staknevičius, „Compensa Vienna Insurance Group“ Sudėtingų žalų ir išieškojimų departamento vadovas. 

Visa tai įvertino ir T. Mauricas, kuris akcentuoja draudikų įsiklausymą į įmonės argumentus ir atvirą bendradarbiavimą: verslo sutrikimo vertę skaičiavo „Kauno baldų“ komanda, o draudimo kompanijos atstovai ir auditoriai tvirtino argumentais grįstus sprendimus. Visa tai leido pasiekti greitą, abi puses tenkinantį susitarimą dėl išmokų – draudimas suveikė lyg būtina pagalvė.

„Lėtėjant ekonomikai gali kilti noras taupyti. Mūsų patirtis rodo, kad draudimas nėra ta sritis, kurios reikėtų atsisakyti. Įmonę draudžiame nuolat, tačiau šios apsaugos naudą pajuntame atsitikus nelaimei – mums draudimo išmokos padėjo sunkiausiu metu. Ypač svarbu tinkamai įsivertinti, nuo ko norime apsisaugoti, tad reikėtų nepabijoti pasikonsultuoti su šios srities žinovais. Mūsų įmonės draudimo programa buvo sudaryta bendradarbiaujant su ilgamečiais partneriais „IVP Partners“. Tai padėjo užtikrinti tiek optimalias nuostolių atlyginimo apimtis, tiek sklandų „Kauno baldų“ interesų atstovavimą kiekviename iš žalos administravimo etapų“, – pataria „Kauno baldų“ vadovas.

EN