Laukas privalomas Neteisingas el. pašto formatas Per mažas simbolių kiekis Per didelis simbolių kiekis Prašome įvesti vardą Prašome įvesti pavardę Prašome nurodyti telefono numerį Įveskite teisingą telefono numerį Prašome įvesti el. pašto adresą Įveskite teisingą el. pašto adresą Prašome pažymėti, kad susipažinote su sąlygomis Tik skaičiai Prašome įrašyti teisingą asmens kodą Prašome patikslinti įvykio vietą Prašome įvesti informaciją apie įvykį, ligą, traumas, aplinkybių aprašymą, simptomus, taikytą gydymą Patirtų nuostolių suma turi būti išreikšta tik skaitmenimis Suvestas nepakankamas simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Suvestas per didelis simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Bagažo pristatymo vieta turi būti išreikšta tik raidėmis 1 mėn. 3 mėn. 6 mėn. Šiemet 1 m. 3 m. 5 m. 10 m. Visas

Visos naujienos

2017.11.30

4 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie gyvybės draudimą

Saugumo jausmas yra vienas esminių žmogaus poreikių, o šiandien jis didele dalimi priklauso nuo asmens finansinio užtikrintumo. Egzistuoja įvairūs būdai užsitikrinti savo finansinį stabilumą. Vienas tokių – gyvybės draudimas. Tiesa, daliai žmonių ši investavimo ir apsidraudimo nuo rizikų priemonė vis dar yra menkai pažįstama. Europos bendrovės „ERGO Life Insurance“ Lietuvoje Rizikų vertinimo ir produktų vystymo skyriaus vadovė Audronė Kupliauskienė sako, kad svarstant apsidrausti gyvybę reikėtų žinoti keletą pagrindinių dalykų.

Svarbu apsibrėžti poreikius

„Gyvybės draudimas yra pakankamai lankstus ir pagal kiekvieno poreikius pritaikomas produktas. Dėl to svarbu tuos poreikius aiškiai apsibrėžti. Pagrindiniu motyvu draustis gyvybės draudimu gali būti siekis sukaupti ateičiai, apdrausti gyvybę ar apsidrausti nuo nelaimių ar ligų rizikos. Tai gali būti ir visų šių poreikių derinys. Pagal šiuos poreikius yra nustatomos ir gyvybės draudimo sąlygos. Geriausiai kiekvienu konkrečiu atveju tinkantį gyvybės draudimo variantą padeda pasirinkti draudimo konsultantai“, – sako A. Kupliauskienė.

Anot A. Kupliauskienės, nuo kiekvieno individualių poreikių priklauso ir gyvybės draudimo suma, kurią vertėtų pasirinkti. Svarbu, kad ji būtų pakankama ir nelaimės atveju leistų gauti realią pagalbą.

„Dažnai pasitaiko, kad žmonės gyvybės draudimu nuo kritinių ligų apsidraudžia, tarkime, pasirinkdami 1000 eurų siekiančią draudimo sumą. Tokiu atveju įvykus draudžiamajam įvykiui kai kurie lieka nusivylę, jų manymu, per maža draudimo išmoka. Vis tik draudimo sumą žmonės  renkasi patys. Visuomet rekomenduotina draustis didesnėmis sumomis, kurios nelaimės atveju leistų gauti didesnę paramą“, – sako A. Kupliauskienė.

Jaunesni gali rizikuoti labiau

Tais atvejais, kuomet renkantis gyvybės draudimą yra aktualiausias kaupimas ateičiai, A. Kupliauskienės teigimu, derėtų įvertinti tai, kokius investicinius fondus draudimo bendrovė siūlo. Reikėtų pasidomėti, kas juos valdo, kaip jie vertinami rinkoje bei kokius rezultatus  pasiekia.

„Investiciniai fondai yra reitinguojami tarptautinių organizacijų. Visuomet patartina rinktis pripažintų investicijų analizės kompanijų, aukščiausiais reitingais įvertintus fondus. Be to, kiekvienu atveju renkantis gyvybės draudimą kaip investavimo priemonę svarbu įvertinti savo tolerancijos rizikai lygį, t. y. ar siekdamas didesnės investicinės grąžos asmuo gali sau leisti investuoti rizikingiau“, – pažymi A. Kupliauskienė.

Anot gyvybės draudimo ekspertės, paprastai asmenys, pradėję ateičiai kaupti anksčiau, gali rizikuoti labiau ir rinktis fondus su potencialiai didesne investicine grąža. Vyresniems žmonėms, kaupti pradėjusiems vėliau, todėl turintiems tam mažiau laiko, dažniausiai rekomenduojama rinktis mažiau rizikingas investavimo programas ir kryptis.

Leidžia sukaupti ateičiai

A. Kupliauskienės teigimu, nusprendę gyvybės draudimu ar kitomis ilgalaikio taupymo priemonėmis kaupti ateičiai, turėtų tam skirti apie dešimtadalį savo pajamų. Nors tai gali pasirodyti nemaža dalis, tačiau, pasak „ERGO Life Insurance“ atstovės, gyvybės draudimo nauda labiausiai išryškėja kritinėse gyvenimo situacijose, ištikus nelaimei, o taip pat sukaupus reikšmingą sumą, kuri leidžia jaustis finansiškai užtikrintai ir patenkinti savo poreikius.

„Savarankiškai taupyti, kiekvieną mėnesį atsidėti tam tikrą sumą ateičiai, laikytis taupymo disciplinos, pripažinkime, yra ganėtinai sudėtinga, todėl gyvybės draudimo įmokos gali būti puiki išeitis. Be to, reikia nepamiršti, kad pinigai šiuo atveju ne šiaip atidedami ateičiai, bet investuojami, o šiomis investicijomis rūpinasi patyrę finansų specialistai“, – sako A. Kupliauskienė.

Nuo finansinių sunkumų gali apsaugoti visą šeimą

Gyvybės draudimo ekspertės teigimu, galimybę rinktis gyvybės draudimą ypatingai turėtų apsvarstyti tos šeimos, kurių finansinis stabilumas stipriai priklauso nuo vieno šeimos nario pajamų. Pavyzdžiui, jei šeimoje dirba tik vienas iš sutuoktinių ar jam tenka didžioji dalis namų ūkio pajamų, tuomet tokio asmens sunki liga ar netektis gali stipriai paveikti visos šeimos gerovę. Gyvybės draudimas tokiu atveju suteikia tam tikrą saugiklį ir bent kurį laiką apsaugo šeimą nuo finansinių sunkumų. Be to, verta svarstyti apie kitų šeimos narių papildomą draudimą.

„Gyvybės draudimas gali būti aktualus ir turintiems kreditų ar kitų finansinių įsipareigojimų. Visuomet patartina pasirūpinti ne mažesne nei kredito dydžio draudimo apsauga. Ji labai praverčia, kuomet susiduriama su nelauktais sunkumais kreditą grąžinant skolintojui. Verta paminėti, kad kreditai Lietuvoje yra paveldimi, todėl jų draudimas nuo finansinės naštos gali apsaugoti ne tik pačius skolininkus, bet ir jų atžalas“, – pažymi A. Kupliauskienė.

 

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro daugiau kaip 206 mln. eurų. ERGO Baltijos šalyse klientams vidutiniškai apmokama žalų už 133 mln. eurų per metus. ERGO veikia ir Baltarusijoje, teikdama paslaugas klientams ne gyvybės draudimo srityje. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje.

Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt

Daugiau informacijos teirautis: Lina Jakučionienė, ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse korporatyvinės komunikacijos direktorė, tel. (8 5) 268 3076, 8 652 68614.

EN