Laukas privalomas Neteisingas el. pašto formatas Per mažas simbolių kiekis Per didelis simbolių kiekis Prašome įvesti vardą Prašome įvesti pavardę Prašome nurodyti telefono numerį Įveskite teisingą telefono numerį Prašome įvesti el. pašto adresą Įveskite teisingą el. pašto adresą Prašome pažymėti, kad susipažinote su sąlygomis Tik skaičiai Prašome įrašyti teisingą asmens kodą Prašome patikslinti įvykio vietą Prašome įvesti informaciją apie įvykį, ligą, traumas, aplinkybių aprašymą, simptomus, taikytą gydymą Patirtų nuostolių suma turi būti išreikšta tik skaitmenimis Suvestas nepakankamas simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Suvestas per didelis simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Bagažo pristatymo vieta turi būti išreikšta tik raidėmis 1 mėn. 3 mėn. 6 mėn. Šiemet 1 m. 3 m. 5 m. 10 m. Visas

Visos naujienos

2022.02.23

Draudimo ekspertas apžvelgė dažniausiai pasitaikančias slidinėjimo traumas

Nors pandemija kiek apribojo ir apsunkino galimybes keliauti, didžiausiems slidinėjimo entuziastams tai nesutrukdė pasimėgauti žiemos pramogomis populiariausiuose Europos kalnų kurortuose. Juose lietuvių šį sezoną ir vėl netrūko, o kartu ir jų patirtų nelaimingų atsitikimų. Draudimo bendrovės ERGO Žalų administravimo departamento vadovas Baltijos šalyse Gytis Matiukas sako, kad slidinėjant patirti sužalojimai gali ne tik sugadinti atostogas, bet, nepasirūpinus tinkamos apimties draudimu, lemti ir nemenkus nuostolius.

Anot G. Matiuko, traumų slidinėjimo trasose pasitaiko tiek naujokams, tiek labai patyrusiems slidininkams, o dažniausiai tokiomis aplinkybėmis patiriami kelio sąnarių sužalojimai – meniskų ir raiščių plyšimai. Neišvengiama ir riešo patempimų ir rankos stipinkaulių ar alkūnkaulių lūžių, dažniausiai patiriamų griuvimo metu į žemę remiantis ištiesta ranka.

„Sunkesniais atvejais patiriami blauzdos kaulų ir šlaunikaulio kaklelio lūžiai. Pasitaiko ir galvos smegenų sutrenkimų, kurie dažniausiai patiriami dėl blogai susegto šalmo. Snieglentininkai gan dažnai susižaloja veidus, susilaužo nosis. Dauguma šių traumų reikalauja neatidėliotino medikų dėmesio, kuris, priklausomai nuo konkrečios šalies, klinikos ir suteikiamų sveikatos priežiūros paslaugų, gali nemažai kainuoti. Dėl to vykstant slidinėti visuomet rekomenduojama pasirūpinti tinkamos apimties nelaimingų atsitikimų ar kelionių draudimu“, – sako G. Matiukas.

Tai atvejais, kai slidinėdami žmonės patiria traumas, išlaidos už užsienyje suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas būna gerokai didesnės. Atskirais atvejais jos gali siekti keturženkles ar penkiaženkles sumas. Ypač brangiai gali kainuoti pagalba, kuomet traumą patyrusį slidinėtoją į gydymo įstaigą tenka transportuoti sraigtasparniu ar atlikti operacijas – ypatingai tokiose brangiose šalyse kaip Šveicarija.

„Dėl to vykstant slidinėti būtina įsitikinti, kad turimas draudimas dengia visas aktualias rizikas. Pavyzdžiui, standartinis kelionių draudimas gali nebūtinai apimti aktyvių veiklų metu ar užsiimant žiemos sportu patiriamų traumų rizikas. Jeigu naudojamasi su banko kortele susietu ar įvairių tarpininkų suteikiamu kelionių draudimu, prieš kelionę taip pat reikėtų gerai pasidomėti, kokias rizikas toks draudimo polisas apima ir kokias išimtis numato. Tai gali padėti išvengti nemalonių siurprizų ir didelių nuostolių“, – pažymi G. Matiukas.

Draudimo eksperto teigimu, nors vykdami slidinėti į užsienį gyventojai dažniausiai jau pasirūpina draudimu, tačiau apie tai nebūtinai pagalvoja aktyviai pramogaudami Lietuvoje. Visgi pavojai tyko ne tik kitų šalių slidinėjimo kurortuose, bet ir vietiniuose žiemos pramogų centruose. Nepaisant to, slidinėdami tokiose vietose gyventojai nebūtinai pasirūpina nuo nelaimingų atsitikimų saugančiu draudimu. G. Matiuko teigimu, jo išmoka nelaimės atveju gali kompensuoti patirtas gydymo išlaidas ir padėti gauti geresnės kokybės sveikatos priežiūros paslaugas.

„Visgi nereikėtų manyti, kad nelaimingų atsitikimų ar kelionių draudimas leidžia pamiršti atsargumą ir slidinėjimo trasoje elgtis lengvabūdiškai. Saugumas užsiimant žiemos sportu visuomet turėtų būti prioritetu. Slidinėti būtina tik pažymėtose trasose ir turint visas reikiamas apsaugos priemones. Kitu atveju atsitikus nelaimei draudimas negalios. Visgi dar svarbiau tai, kad atsakingas mėgavimasis žiemos pramogomis gali padėti išvengti rimtų traumų ir jų pasekmių“, – sako G. Matiukas.

Iš viso nuo praėjusių metų gruodžio pradžios iki šių metų vasario vidurio ERGO pagal nelaimingų atsitikimų draudimo sutartis, tarp jų ir nelaimingus atsitikimus slidinėjant, registravo beveik 1900 draudžiamųjų įvykių. Per šį laikotarpį gyventojams išmokėta arba rezervuota išmokų už maždaug 650 tūkst. Eurų. 


ERGO Baltijos šalyse 

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Per metus ERGO Baltijos šalyse klientams apmoka žalų už beveik 143 mln. eurų. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Draudimo bendrovė ERGO 2021 m. Lietuvoje įvardinta geriausiai klientus aptarnaujančia draudimo sektoriaus įmone (remiantis bendrovės „Dive Lietuva“ slapto pirkėjo tyrimu). Šį titulą bendrovė pelnė antrą kartą iš eilės.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje. Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt


Daugiau informacijos teirautis: Jolanta Karpuškienė, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje komunikacijos projektų vadovė, tel. 8 616 09090, 8 5 268 3606.

EN