Laukas privalomas Neteisingas el. pašto formatas Per mažas simbolių kiekis Per didelis simbolių kiekis Prašome įvesti vardą Prašome įvesti pavardę Prašome nurodyti telefono numerį Įveskite teisingą telefono numerį Prašome įvesti el. pašto adresą Įveskite teisingą el. pašto adresą Prašome pažymėti, kad susipažinote su sąlygomis Tik skaičiai Prašome įrašyti teisingą asmens kodą Prašome patikslinti įvykio vietą Prašome įvesti informaciją apie įvykį, ligą, traumas, aplinkybių aprašymą, simptomus, taikytą gydymą Patirtų nuostolių suma turi būti išreikšta tik skaitmenimis Suvestas nepakankamas simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Suvestas per didelis simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Bagažo pristatymo vieta turi būti išreikšta tik raidėmis 1 mėn. 3 mėn. 6 mėn. Šiemet 1 m. 3 m. 5 m. 10 m. Visas

Visos naujienos

2019.03.19

Prarastas automobilio numeris – kada tikėtis draudimo išmokos

Vairuotojai ne taip retai patenka į nemalonias situacijas, kai dėl praūžusios stichijos, ilgapirščių arba eismo įvykio apgadinamas ar visiškai prarandamas transporto priemonės valstybinio numerio ženklas. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas teigia, kad pernelyg uždelsus imtis veiksmų vairuotojų gali laukti rimti nemalonumai. Ekspertas primena, kada praradus numerius draudimas galioja ir kokias procedūras būtina atlikti ištikus minėtai nesėkmei, kad būtų išvengta papildomų rūpesčių.

Galite tapti sukčių auka

Remiantis šalyje galiojančiais teisės aktais, eisme dalyvaujantis automobilis privalo turėti priekyje ir užpakalyje pritvirtintus valstybinio numerio ženklus. Jei bent vieno iš jų trūksta, dalyvauti eisme negalima. Anot R. Bieliausko, prarastas automobilio valstybinis numeris Lietuvoje nėra retenybė.

„Kasmet fiksuojame pranešimų apie prarastą vieną ar netgi abu valstybinius numerius. Tokių pranešimų statistika ypač išauga šalyje praūžus galingoms liūtims. Tuomet vairuotojai rizikuoja važiuodami apsemtomis gatvėmis ir juos pameta. Taip pat valstybiniai numeriai dažnai pametami dėl sulūžusių rėmelių ar važiuojant itin duobėtu keliu“, – pasakoja draudiko atstovas.

Pasak eksperto, dar viena dažna priežastis – numerio ženklų vagystės. Šią schemą dažniausiai taiko įvairūs sukčiai, kurie pasisavina svetimus valstybinius numerius ir juos uždėję ant savo automobilio patraukia į degalines degalų, o paskui pasišalina nesumokėję.

„Tokiais atvejais galite sulaukti kvietimo į policiją, nors nieko blogo nebūsite padarę. Todėl svarbu kuo greičiau pastebėti trūkstamus valstybinius numerius ir apie tai pranešti pareigūnams“, – pataria R. Bieliauskas.

Teks kreiptis į „Regitrą“

Dėl vienokių ar kitokių priežasčių praradus automobilio numerio ženklą reikėtų kreiptis ne tik į policiją, bet ir į „Regitrą“. Būtent pastaroji vairuotojui gali išduoti dublikatą ar visiškai naujus valstybinius numerius.

„Pagal anksčiau galiojusią tvarką, net ir netekus vieno ženklo „Regitroje“ buvo būtina išsiimti visiškai naujus valstybinius numerius. Dabar yra alternatyva – praradus numerio ženklą, jūsų pageidavimu vieną kartą gali būti išduotas jo dublikatas“, – aiškina draudimo ekspertas.

Jeigu vairuotojas, anot R. Bieliausko, prarado abu numerio ženklus, tuomet „Regitroje“ jam teks išsiimti naujus valstybinius numerius ir perregistruoti transporto priemonę. Tą padarius teks kreiptis ir į savo draudimo bendrovę.

„Jeigu pakeistas tik vienas numerio ženklas, draudimo bendrovėje perrašyti poliso nereikia. Tačiau jei buvo būtina perregistruoti automobilį „Regitroje“, privaloma iš naujo pasirašyti draudimo sutartį, kurioje bus įrašytas ir naujas valstybinis numeris – kitaip senasis draudimas negalios“, – pabrėžia R. Bieliauskas.

Draudimas gali gelbėti ir kitais atvejais

Kaip aiškina ekspertas, į draudimo bendrovę gali tekti kreiptis ir kitais su valstybinio numerio ženklų apgadinimu ar praradimu susijusiais atvejais. Tiesa, ne visada iš draudimo bendrovės vairuotojas gali sulaukti išmokos už patirtą žalą.

Pasak R. Bieliausko, valstybiniams numeriams, kaip ir gamyklinėms automobilio dalims, taikomos analogiškos kasko sąlygos. Tad patekus į eismo įvykį ar praradus numerio ženklus dėl ilgapirščių draudikas skirs išmoką.

„Valstybiniam numeriui atkurti po eismo įvykio ar vagystės numatyta suma iki 150 eurų. Šie pinigai išmokami tiek kalbant apie įprastus, tiek vardinius ženklus“, – dėsto draudimo ekspertas.

Visai kita situacija galioja tiems, kurie numerio ženklus pametė kelyje. R. Bieliausko teigimu, toks incidentas laikomas nedraudžiamuoju ir draudimo bendrovė turi teisę atsisakyti išmokėti išmoką už atsiradusius nuostolius.

„Jeigu dėl savo kaltės važiavote ir pametėte numerį, tokiu atveju už dublikatą ar naujų ženklų išdavimą teks sumokėti iš savo kišenės. Įprastai pagal kasko žala dengiama tik tada, kai ji atsiranda dėl netikėtų ir nenumatytų aplinkybių, kurios nepriklauso nuo vairuotojo“, – aiškina ERGO atstovas.

Jis priduria, kad civilinės atsakomybės draudimo atveju žala už valstybinį numerį bus padengta nebent jį apgadinus ar sunaikinus per eismo įvykį, kai vairuotojas yra nukentėjusysis ir nuostolius dengia kaltininko draudikas.

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Per metus ERGO Baltijos šalyse klientams apmoka žalų už beveik 143 mln. eurų. ERGO veikia ir Baltarusijoje, teikdama paslaugas klientams ne gyvybės draudimo srityje. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje.

Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt

Daugiau informacijos teirautis: Jolanta Karpuškienė, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje komunikacijos projektų vadovė, tel. 8 616 09090, 8 5 268 3606.

EN