Laukas privalomas Neteisingas el. pašto formatas Per mažas simbolių kiekis Per didelis simbolių kiekis Prašome įvesti vardą Prašome įvesti pavardę Prašome nurodyti telefono numerį Įveskite teisingą telefono numerį Prašome įvesti el. pašto adresą Įveskite teisingą el. pašto adresą Prašome pažymėti, kad susipažinote su sąlygomis Tik skaičiai Prašome įrašyti teisingą asmens kodą Prašome patikslinti įvykio vietą Prašome įvesti informaciją apie įvykį, ligą, traumas, aplinkybių aprašymą, simptomus, taikytą gydymą Patirtų nuostolių suma turi būti išreikšta tik skaitmenimis Suvestas nepakankamas simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Suvestas per didelis simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Bagažo pristatymo vieta turi būti išreikšta tik raidėmis 1 mėn. 3 mėn. 6 mėn. Šiemet 1 m. 3 m. 5 m. 10 m. Visas

Visos naujienos

2017.11.07

ERGO: gyventojai neišnaudoja nemokamų sveikatos prevencijos programų

Lietuvoje nuolat vykdomos įvairios sveikatos prevencijos programos, kurios gyventojams suteikia galimybę nemokamai pasitikrinti, ar jie neserga tam tikromis ligomis. Tačiau ERGO pastebi, kad lietuviai vis dar neišnaudoja šių galimybių, o dalis jiems priklausančių nemokamų profilaktinių tyrimų atliekami pasinaudojant sveikatos draudimu.

„Sveikata yra svarbiausia vertybė, be kurios visas žmogaus gyvenimo balansas griūva. Laiku užkirtus kelią ligai, išsaugoma ne tik sveikata, bet ir darbingumas, gera savijauta, teigiamos emocijos bei išvengiama didesnių gydymo išlaidų. Net jei žmogus jaučiasi gerai, vis vien būtina bent kartą per metus pasitikrinti savo sveikatą, juk geriausias vaistas nuo ligų – prevencija. Pirmiausia, gyventojai turėtų nepamiršti ir pasidomėti, kokios sveikatos prevencijos programos jiems priklauso nemokamai, o tuomet jau pasinaudoti savo sveikatos draudimu“, – sako Laima Stasiulionienė, Europos bendrovės „ERGO Life Insurance“ Lietuvoje Sveikatos draudimo departamento vadovė.

Pasak L. Stasiulionienės, dažniausiai iš tokių tyrimų, kurie galėtų gyventojams priklausyti pagal sveikatos prevencijos programas, draudimas iš profilaktikos draudimo sumos kompensuoja gimdos kaklelio vėžio, krūties vėžio, priešinės liaukos vėžio tyrimus. Vidutinės šių tyrimų kainos prasideda nuo 20 eurų ir gali siekti daugiau nei 100 eurų.

Šiuo metu šalies pacientams siūlomos penkios nemokamos prevencinės sveikatos patikros programos, finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis: gimdos kaklelio vėžio, krūties vėžio, širdies kraujagyslių ligų, priešinės liaukos vėžio prevencinės programos bei storosios žarnos vėžio ankstyvosios stadijos diagnostikos tyrimai.

Norint nemokamai išsitirti pagal minėtas prevencines programas, reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs paciento amžių ir sveikatos būklę, plačiau supažindins ne tik su sveikatos patikrinimo galimybėmis, bet ir kitomis nemokamomis paslaugomis bei skirs reikiamus tyrimus.

Profilaktinius sveikatos patikrinimus ypač patariama atlikti, jei giminėje ar šeimoje buvo sergančių onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių ligomis arba jei asmuo yra vyresnis nei 40 metų amžiaus. Savo sveikatą prižiūrėti itin atsakingai turi moterys – nuo 25 metų iki 60 metų amžiaus būtina bent kartą per metus apsilankyti pas ginekologą ir atlikti nemokamus tyrimus.

Draudimo ekspertė neabejoja, kad sveikatos profilaktikos programos yra efektyvios. Pavyzdžiui, per visus gimdos kaklelio vėžio prevencijos įgyvendinimo metus, Lietuvoje buvo nustatyta daugiau nei 300 gimdos kaklelio vėžio atvejų ir daugiau nei 8 tūkst. ikivėžinių pakitimų bei neinvazinio vėžio atvejų.

Nuo praėjusių metų Lietuvoje taip pat įsigaliojo naujas vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius, pagal kurį valstybės lėšomis skiepijamos 11 metų mergaitės, siekiant apsaugoti jas nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) sukeliamų infekcijų.

L. Stasiulionienės teigimu, nors dauguma lietuvių į gydytojus kreipiasi tik susirgę, bet šioms programoms jie neturėtų likti abejingi.

„Ilgos darbo valandos, nuolatinis stresas, nepakankamas poilsis, nesubalansuota mityba ir nepakankamas dėmesys sveikatai – tai priežastys, lemiančios daugelio sveikatos sutrikimų ir ligų atsiradimą. Dažniausiai žmonės kreipiasi į gydymo įstaigą jau susirgę ar kai liga būna pažengusi ir prireikia sudėtingo gydymo, todėl raginame žmones nebūti abejingais ir rūpintis savimi visada. Kuo anksčiau nustatoma liga, tuo didesnė tikimybė pasveikti“, – sako L. Stasiulionienė.


ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro daugiau kaip 206 mln. eurų. ERGO Baltijos šalyse klientams vidutiniškai apmokama žalų už 133 mln. eurų per metus. ERGO veikia ir Baltarusijoje, teikdama paslaugas klientams ne gyvybės draudimo srityje. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje.

Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt

Daugiau informacijos teirautis: Lina Jakučionienė, ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse korporatyvinės komunikacijos direktorė, tel. (8 5) 268 3076, 8 652 68614.

EN