Laukas privalomas Neteisingas el. pašto formatas Per mažas simbolių kiekis Per didelis simbolių kiekis Prašome įvesti vardą Prašome įvesti pavardę Prašome nurodyti telefono numerį Įveskite teisingą telefono numerį Prašome įvesti el. pašto adresą Įveskite teisingą el. pašto adresą Prašome pažymėti, kad susipažinote su sąlygomis Tik skaičiai Prašome įrašyti teisingą asmens kodą Prašome patikslinti įvykio vietą Prašome įvesti informaciją apie įvykį, ligą, traumas, aplinkybių aprašymą, simptomus, taikytą gydymą Patirtų nuostolių suma turi būti išreikšta tik skaitmenimis Suvestas nepakankamas simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Suvestas per didelis simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Bagažo pristatymo vieta turi būti išreikšta tik raidėmis 1 mėn. 3 mėn. 6 mėn. Šiemet 1 m. 3 m. 5 m. 10 m. Visas

Visos naujienos

2017.05.09

Draudikų duomenys atskleidė savigydos mastus Lietuvoje

Draudikai pastebi, kad šalies gyventojai, pajutę pirmuosius ligos ar negalavimų simptomus, skuba ne į gydymo įstaigą pas medikus, kur jiems būtų suteikta kvalifikuota pagalba, tačiau savarankiškai įsigyja vaistų. Europos bendrovės „ERGO Life Insurance“ Lietuvoje apdraustųjų sveikatos draudimu duomenys rodo, kad šalyje itin paplitusi savigyda.

„ERGO Life Insurance“ Lietuvoje Sveikatos draudimo departamento vadovė Laima Stasiulionienė sako, kad iš apdraustųjų sveikatos draudimu pateiktų duomenų matosi, jog dažniausiai perkami nereceptiniai vaistai. Tokiems vaistams nereikia gydytojų leidimo ir rekomendacijų, kaip vartoti. Toliau pagal pasirinkimą yra receptiniai vaistai, trečia pagal populiarumą pirkinių grupė – maisto papildai.

„Nors sakoma, kad sveikata yra brangiausias mūsų turtas, tačiau mūsų turimi faktai perspėja apie grėsmingą situaciją dėl rūpinimosi savo sveikata. Pajutę ligos simptomą ar skausmą, žmonės skuba ne pas medikus, kur jiems būtų suteikta kvalifikuota pagalba ir atlikta apžiūra ar tyrimai, kuriais būtų nustatyta negalavimo priežastis, o savarankiškai įsigyja vaistus. Taip bloginama bendra sveikatos būklė, organizmas išeikvojamas, nes malšinami simptomai, o ne gydomas ligos židinys“, – teigia L. Stasiulionienė.

„ERGO Life Insurance“ Lietuvoje duomenys rodo, kad negalavimus pajutę žmonės vis dažniau naudoja vaistus gydymui ar simptomų šalinimui. Dažniausiai sveikatos draudimo lėšomis perkami antibiotikai, vaistai nuo peršalimo, kvėpavimo takų infekcijų. Pernai metais sausio-vasario mėnesiais sveikatos draudimo lėšomis buvo įsigyta vaistų už 63 tūkst. eurų, kai šiemet per tą patį laikotarpį vaistams išleista jau už 72 tūkst. eurų, t. y. vaistų pirkimo apimtys išaugo 15 proc.

„Gyventojai yra vis labiau apsišvietę vaistų klausimais – prie to prisideda ir didesnė informacijos apie vaistus sklaida, ir domėjimasis sveikatos klausimais. Tačiau per didelis pasitikėjimas savo jėgomis dažnai gali virsti savigyda. Skatiname vaistus vartoti atsakingai, nes piktnaudžiavimas vaistais gali turėti ir labai liūdnų padarinių“, – sako L. Stasiulionienė.

Asmuo, apdraustas sveikatos draudimu, vaistinėse gali iš karto įsigyti nereceptinius vaistus, maisto papildus, kosmetikos prekes. Receptinius vaistus galima įsigyti tik pateikus gydytojo išrašytą receptą.

Kaip pastebi L. Stasiulionienė, ekonominis ir prieinamumo aspektai dažnai lemia vaistų pasirinkimą. „Vaistų vartojimo pasirinkimas dažnai priklauso nuo sveikatos draudimo paslaugų paketo, kurį suteikia darbdavys. Jeigu apdraustajam skiriamas laisviau naudojamas limitas, tuomet vaistus ir kitas sveikatinimo priemones renkamasi daug plačiau ir gausiau. Deja, daugiau ne visada yra geriau, todėl tikimės, kad vaistų pirkimo vietoje akcentuodami atsakingo pasirinkimo svarbą prisidėsime prie didesnio dėmesio sveikatai“, – sako L. Stasiulionienė.

Piktnaudžiavimas vaistais vadinama naujųjų laikų epidemija, kuri ypač paplitusi išsivysčiusiuose valstybėse. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl neatsakingo vaistų vartojimo kasmet miršta apie 190 tūkst. žmonių, dar milijonams išsivysto priklausomybė nuo cheminių preparatų.

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro daugiau kaip 206 mln. eurų. ERGO Baltijos šalyse klientams vidutiniškai apmokama žalų už 133 mln. eurų per metus. ERGO veikia ir Baltarusijoje, teikdama paslaugas klientams ne gyvybės draudimo srityje. Daugiau nei 550 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje.

Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“.

Daugiau informacijos teirautis: Lina Jakučionienė, ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse korporatyvinės komunikacijos direktorė, tel. (8 5) 268 3076, 8 652 68614.

 

EN