Laukas privalomas Neteisingas el. pašto formatas Per mažas simbolių kiekis Per didelis simbolių kiekis Prašome įvesti vardą Prašome įvesti pavardę Prašome nurodyti telefono numerį Įveskite teisingą telefono numerį Prašome įvesti el. pašto adresą Įveskite teisingą el. pašto adresą Prašome pažymėti, kad susipažinote su sąlygomis Tik skaičiai Prašome įrašyti teisingą asmens kodą Prašome patikslinti įvykio vietą Prašome įvesti informaciją apie įvykį, ligą, traumas, aplinkybių aprašymą, simptomus, taikytą gydymą Patirtų nuostolių suma turi būti išreikšta tik skaitmenimis Suvestas nepakankamas simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Suvestas per didelis simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Bagažo pristatymo vieta turi būti išreikšta tik raidėmis 1 mėn. 3 mėn. 6 mėn. Šiemet 1 m. 3 m. 5 m. 10 m. Visas

Visos naujienos

2021.06.16

Draudikų duomenimis, automobilių stiklų įdaužų atvejai dažnumu nuleidžia tik avarijoms: kaip nuo jų apsisaugoti?

Stiklas yra trapiausia automobilio konstrukcijos dalis, kurią pažeisti gali akmenukai, atskrieję iš priešais važiuojančių transporto priemonių. Nuo stipresnio jų smūgio neretai atsiranda įdaužos, keliančios rimtą pavojų vairuotojų saugumui. Apie tai kalbantys specialistai perspėja – įdužusį stiklą būtina nedelsiant remontuoti, antraip pastarasis gali skilti, o tuomet prireikia ne tik keitimo, bet tikėtinos ir daug skaudesnės pasekmės. Todėl ekspertai ragina laiku užbėgti joms už akių ir pataria, kaip tinkamai pasirūpinti šia ypač pažeidžiama automobilio dalimi.

Grasina ir gyvybei

Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, priekinio automobilio stiklo įdaužos – itin dažni draudžiamieji įvykiai. Jie užima antrą vietą tarp visų transporto priemonių žalų, kurias draudikai fiksavo šiemet.  

„Šie draudžiamieji įvykiai, kurių per 2021-uosius jau įvyko beveik 2 tūkst., dažnumu nusileidžia tik avarijoms. Šiemet savo klientams už juos išmokėjome beveik 129 tūkst. eurų, o vidutinė žala siekia apie 300 eurų. Pastebime, kad neretai priekiniai automobilių stiklai įskyla nuo akmenukų, kurie įstringa į kitų transporto priemonių padangas. Taip gali nutikti važiuojant tiek žvyruota kelio danga, tiek ir asfaltu. Akmenukai, atskrieję į automobilio stiklą, jį įskelia, tačiau ne visada vairuotojai skuba įdaužas remontuoti. Jie neretai ir toliau važinėja techniškai netvarkingomis transporto priemonėmis“, – sako R. Bieliauskas. 

Visgi, pasak draudiko atstovo, tai daryti yra ypač pavojinga, kadangi įdaužos kelia rimtą grėsmę vairuotojų saugumui. Šiai nuomonei pritaria ir automobilių stiklų remonto ir keitimo bendrovės „Carglass®“ direktorius Jurij Končanin. Jis pastebi – susidariusi net maža įdauža gali sukelti papildomų rūpesčių.

„Tuomet stiklas, tikėta, skils ir po visiškai menko smūgio. Jis gali subyrėti važiuojant per greitį ribojančius kalnelius, pataikius į duobę kelyje, netyčia atsitrenkus į šaligatvio bortelį apsisukant ar statant automobilį. Todėl laiku pastebėti mažus stiklo pažeidimus yra be galo svarbu. Priešingu atveju, jei pažeistas stiklas skiltų vairavimo metu, trūkimas galėtų blaškyti vairuotojo dėmesį, trukdyti vairavimui, kas turėtų įtakos vairuotojo reakcijos greičiui kelyje“, – įdaužos grėsmes vardija J. Končanin.  

Pravers 2 eurų moneta

Užsiminęs apie stiklo įdaužos pavojus, „Carglass®“ direktorius priduria: neremontuojama ji gali skilti bet kuriuo metu. Specialisto teigimu, aplink smūgio vietą susidaro tarsi voratinklis – mikroįtrūkimai, išplintantys itin greitai. Todėl jie netrunka suskilti nuo menkiausių išorės veiksnių.

„Suskaldyti stiklą, kuris yra pažeistas, gali temperatūros skirtumai, kai vasarą įjungiamas automobilio kondicionierius, o žiemą – šildymas. Taip pat – kėbulo vibracija, minėtas netolygus važiavimas, netgi stipresnis automobilio durelių uždarymas. Atidėliojat įdaužos remontą, joje kartu kaupiasi dulkės, drėgmė, kiti nešvarumai. Taip remontas apsunkėja, tačiau jei jau stiklas suskilo, suremontuoti apskritai nebepavyks. Tuomet galimas tik jo keitimas nauju“, – akcentuoja J. Končanin.

Paklaustas, kaip vairuotojams įvertinti, kada įdauža dar remontuojama, pašnekovas siūlo pasinaudoti 2 eurų moneta. Jos skersmuo – 2,5 cm, todėl jei pastarąja įdaužą dar galima uždengti, automobilio stiklas – taisytinas.

„Tačiau susidarius dūžiui, kuris yra didesnis, remonto atlikti nebegalima. Stiklą, tokiu atveju, prireiks keisti nauju. Taipogi, jei įdauža – maža, bet yra vairuotojo regėjimo lauke arba labai arti, iki 6 centimetrų nuo krašto, remontas taip pat nebeįmanomas“, – pažymi „Carglass®“ direktorius.  

Stiklu verta pasirūpinti tinkamai 

Kalbinti specialistai vieningai sutaria – priekinio automobilio stiklo įdaužas būtina remontuoti, o jei remonto atlikti nebegalima, šią transporto priemonės dalį privalu keisti. Tačiau, norint išvengti tokių nuostolių, ERGO Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas R. Bieliauskas vairuotojams siūlo atkreipti dėmesį į esminius patarimus.

„Pirmiausia, vertėtų tinkamai pasirūpinti automobilio valytuvais. Nusidėvėję ar deformuoti jie gali pažeisti priekinį stiklą. Pastarąjį taip pat derėtų valyti tinkamomis priemonėmis, naudoti specialias šluostes. Tuomet paviršių pavyks labiau apsaugoti. Svarbu ir kelionės maršrutus planuoti ne žvyruotas, remontuojamais kelias, tačiau – natūralu: to išvengti pavyksta ne visada. Todėl važiuojant jais, pravartu sulėtinti greitį, laikytis didesnio atstumo nuo priekyje esančių automobilių, taip sumažinat įdaužos tikimybę“, – pataria R. Bieliauskas. 

Visgi, pasak draudiko atstovo, stiklo pažeidimo nepavykus išvengti, rekomenduojama kreiptis į specialistus. Jie įvertins įdaužos būklę, atliks diagnostiką, pasiūlys remonto sprendimus.

„Taisyti pažeistą stiklą yra finansiškai naudingiau nei jį keisti nauju. Be to, turintiems „Kasko“ ar stiklų draudimą, šis remontas, dažniausiai, nieko nekainuoja, nes visas išlaidas padengia draudimo bendrovė. Bet kuriuo atveju, laiku pasirūpinti įdaužų taisymu yra privalu. Tik taip galima išvengti galimų pavojų saugumui kelyje“, – tikina draudimo specialistas. 


ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Per metus ERGO Baltijos šalyse klientams apmoka žalų už beveik 143 mln. eurų. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje. Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt


Daugiau informacijos teirautis: Jolanta Karpuškienė, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje komunikacijos projektų vadovė, tel. 8 616 09090, 8 5 268 3606.

EN