Laukas privalomas Neteisingas el. pašto formatas Per mažas simbolių kiekis Per didelis simbolių kiekis Prašome įvesti vardą Prašome įvesti pavardę Prašome nurodyti telefono numerį Įveskite teisingą telefono numerį Prašome įvesti el. pašto adresą Įveskite teisingą el. pašto adresą Prašome pažymėti, kad susipažinote su sąlygomis Tik skaičiai Prašome įrašyti teisingą asmens kodą Prašome patikslinti įvykio vietą Prašome įvesti informaciją apie įvykį, ligą, traumas, aplinkybių aprašymą, simptomus, taikytą gydymą Patirtų nuostolių suma turi būti išreikšta tik skaitmenimis Suvestas nepakankamas simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Suvestas per didelis simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Bagažo pristatymo vieta turi būti išreikšta tik raidėmis 1 mėn. 3 mėn. 6 mėn. Šiemet 1 m. 3 m. 5 m. 10 m. Visas

Visos naujienos

2017.06.08

Atostogos užsienyje – kodėl svarbu ne tik gera nuotaika ir akiniai nuo saulės?

Vasarai prasidėjus ne vienas lietuvis imasi dairytis viliojančių kelionių ir poilsio svečiose šalyse pasiūlymų ar savarankiškai planuoja atostogas užsienyje. Dažnas ruošdamasis atostogauti ne Lietuvoje pasirūpina net ir pačiomis menkiausiomis smulkmenomis, tačiau neretai vis tiek pamiršta vieną svarbiausių dalykų – tinkamą apsaugą nuo galimų nemalonių netikėtumų. Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Draudimo departamento direktorius Tomas Nenartavičius sako, kad lietuviai vis dar dažnai tinkamai neįvertina galimų rizikų svečiuojantis užsienyje, o kelionių draudimą renkasi atsitiktinai arba juo nepasirūpina visai.

Draudimas draudimui nelygu

„Atostogaujant, keliaujant užsienyje visuomet gali nutikti nenumatytų dalykų, kurie neretai kaip reikiant aptemdo poilsį ir kelionės įspūdžius. Nepaisant to, suplanavę kelionę ir gyvendami būsimais jos įspūdžiais lietuviai dažnai pamiršta pasirūpinti visaverte draudimo apsauga. Tiesa, dažnas neretai turi su banko kortele gaunamą kelionių draudimą ir mano, kad su juo gali jaustis visiškai saugus. Vis tik visuomet rekomenduotina atidžiau pasidomėti, nuo kokių tiksliai rizikų ir kokiomis sąlygomis toks draudimas saugo“, – sako T. Nenartavičius.

Anot T. Nenartavičiaus, daugeliu atvejų tai būna tik bazinis kelionių draudimas, nedengiantis nuostolių, patirtų tam tikromis specifinėmis aplinkybėmis. Be to, visuomet reikėtų susižinoti kokia maksimali tokio draudimo suma, nes aukšto pragyvenimo lygio šalyse jos gali ir nepakakti visiems patirtiems nuostoliams padengti.

„Europos Sąjungos piliečiai keliaujantys Bendrijos ir Europos Ekonominės Erdvės šalyse bei Šveicarijoje taip pat neretai pasikliauna Europos sveikatos draudimo kortelės suteikiama teise į būtinąją medicinos pagalbą. Svarbu pažymėti, kad nors tokia apsauga yra geriau nei jokios, tačiau vis tik ji yra ganėtinai ribota. Visų pirma, ji apsaugo tik nuo su sveikatos sutrikdymu susijusių rizikų ir tik ribota apimtimi. Antra, būtiniausias sveikatos priežiūros paslaugas nemokamai gauti ji leidžia tik valstybinėse įstaigose, o, pavyzdžiui, kurortuose tokių dažnai apskritai nebūna, todėl pagalba čia suteikiama brangiose privačiose klinikose“, – pažymi T. Nenartavičius.

Svarbu tinkamai įvertinti rizikas

T. Nenartavičiaus teigimu, keliaujant poilsiauti ar dalykiniais reikalais į kurią nors užsienio šalį reikia įvertinti jos specifiką, jai būdingas rizikas bei iš anksto pagalvoti apie keliavimo būdus ir priemones, būsimas aktyvias pramogas ar kitus užsiėmimus.

„Turbūt visi sutiksime, kad yra skirtumas, ar atostogų metu planuojame tiesiog mėgautis saule paplūdimyje, ar ketiname išmėginti ir aktyvias pramogas – plaukiojimą vandens motociklais, pasiskraidymą virš vandens jėgos aitvarais ir panašiai. Apie visas tokias veiklas, kaip ir kopimą į kalnus, žygius sportiniais dviračiais, plaukimą srauniais upokšniais pripučiamuose plaustuose     ir kt., prieš draudžiantis reikėtų informuoti draudimo bendrovę. Kitu atveju su tokiomis veiklomis susijusios rizikos gali būti neįtrauktos į draudimo apsaugą, o jų metu patirtos žalos nekompensuojamos“, – sako T. Nenartavičius.

Be to, anot T. Nenartavičiaus, renkantis kelionių draudimą svarbu pasidomėti, ar jis galioja vienam asmeniui, ar visai šeimai, taip pat – kokia yra maksimali draudimo suma ir kitos sąlygos. Be to, svarbu įvertinti ir draudikų partnerių – svečioje šalyje nelaimės atveju pagalbą organizuojančių įmonių – patikimumą.

Patikimi draudikų partneriai leidžia išvengti apgaulės

„Patikima medicininių paslaugų asistavimo įmonė apsidraudus kelionių draudimu yra labai svarbu todėl, kad daugeliu atveju nuo jos priklauso, ar gyventojui bus suteiktos kokybiškos ir savalaikės sveikatos priežiūros paslaugos. Ypatingai tolimesnėse, egzotiškesnėse šalyse keliaujančiajam gali būti sunku pačiam priimti teisingiausius sprendimus nežinant vietos sveikatos apsaugos sistemos specifikos ir kultūros“, – sako T. Nenartavičius.

T. Nenartavičius pasakoja, kad neretai užsienio šalyse netgi bandoma pasipelnyti iš turistų nelaimių. Susižeidusius ar susirgusius svetimšalius vietiniai, būna, pristato į klinikas, kurios neturi atitinkamų licencijų teikti reikiamo pobūdžio medicinines paslaugas, jose dirbantys specialistai yra įgyja nepakankamą kvalifikaciją, o tokio gydymo pasekmės gali baigtis rimtomis komplikacijomis, jaučiamomis visą gyvenimą.

Anot draudimo eksperto, tam, kad to būtų išvengta, visuomet susirgus ar susižeidus svarbu pirmiausiai susisiekti su draudikų partneriais ir vadovautis jų nurodymais bei patarimais. Draudikų klientus aptarnaujančios įmonės paprastai išmano kiekvienos konkrečios šalies sveikatos apsaugos sistemą, turi reikiamus kontaktus ir patikimų bei abejotinos reputacijos gydimo įstaigų sąrašus, todėl gali suorganizuoti tinkamiausią pagalbą. Be abejo, kartais  iškilus pavojui kontaktuoti su draudikais ar jų partneriais paprasčiausiai nėra laiko, todėl tais atvejais, kai medikų dėmesio pacientui reikia neatidėliotinai, pirmiausiai būtina siekti pirmosios pagalbos.

Didžiausias žalas patiria JAV

„Kelionę ar atostogas sugadinti gali ne tik sveikatos sutrikimai. Neretai svečiuojantis užsienyje problemų ir nuostolių pridaro ir ilgapirščiai. Su tuo dažniausiai susiduria Pietų Europoje ar Pietų Amerikoje poilsiaujantys lietuviai. Taigi renkantis kelionių draudimą verta įsitikinti, ar jis apsaugos ir nuo tokių grėsmių“, – pataria T. Nenartavičius.

„ERGO Insurance“ atstovo teigimu, pernai bendrovė dėl įvairiausių kelionių metu patirtų žalų savo klientams iš viso išmokėjo beveik 640 tūkst. eurų kompensacijų. Didžiausia jų siekė net 75 tūkst. eurų. Tiek kainavo viešnagės JAV metu automobilio partrenkto lietuvio gydymas. Kaip žinia, medicinos paslaugos JAV kainuoja itin brangiai, todėl didžiausių pernai ERGO išmokėtų kelionių draudimo išmokų sąrašo viršūnėje dominuoja būtent šioje šalyje patirtos žalos.

T. Nenartavičiaus teigimu, dažniausiai nemalonumų užsienyje lietuviai pernai patyrė dėl vagysčių iš išsinuomotų transporto priemonių, nudegimų nuo saulės, apsinuodijimo maistu ir slidinėjimo kurortuose patirtų traumų.

 

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro daugiau kaip 206 mln. eurų. ERGO Baltijos šalyse klientams vidutiniškai apmokama žalų už 133 mln. eurų per metus. ERGO veikia ir Baltarusijoje, teikdama paslaugas klientams ne gyvybės draudimo srityje. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje.

Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“.

Daugiau informacijos teirautis: Lina Jakučionienė, ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse korporatyvinės komunikacijos direktorė, tel. (8 5) 268 3076, 8 652 68614.

EN