Naujienos

Dėl pabrangusių statybų - rizika netekti dalies išmokos
2008-03-03

Dėl pabrangusių statybų - rizika netekti dalies išmokos

Išaugus statybos darbų kainoms, patariama peržiūrėti turto draudimo sutartis, nes netinkamai apsidraudus gali būti atlyginti ne visi patiriami nuostoliai. Ypač tai aktualu asmenims, turintiems ilgalaikes pastatų draudimo sutartis.

„Per pastaruosius keletą metų ženkliai augo statybos sąnaudų kainos. Tai kelia tam tikrų problemų, nes žalą turtui reikia atstatyti realia rinkos verte. Žalos atveju žmogui viską reikia susipirkti šiandienos kainomis, kurios daug didesnės nei buvo prieš keletą metų“, - sako Adakras Šeštakauskas, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas.

„Susiklosčius tokiai situacija ypač svarbu įsigilinti į draudimo sutarties sąlygas ir žinoti tikrąją savo turto vertę. Jei draudimo suma yra mažesnė nei atstatymo sąnaudos, visas turtas gali būti neapsaugotas“, - perspėja Birutė Pluščauskienė, UADB „ERGO LIETUVA“ Turto draudimo departamento direktorė.

Pasak B. Pluščauskienės, jei turto draudimo sutartis sudaroma ilgesniam, nei vienerių metų  laikotarpiui, tokias sutartis būtina peržiūrėti ne rečiau nei kas 2 metus. „Atėjus mokėjimo terminui savo klientams siunčiame raštus su informacija apie dabartinę turto draudimo sumą ir realią turto rinkos vertę bei patarimais, kur reikėtų kreiptis ir ką daryti, kad savo turtą tinkamai apsaugoti“, - pasakoja B. Pluščauskienė. Tačiau draudimo ekspertė nuogąstauja, kad dauguma žmonių į tai linkę žiūrėti pro pirštus ir susirūpina tik žalos atveju. Jei atstatymo sąnaudos neatitinka draudimo sumos, tai draudimo išmoka būna mažesnė nei padaryta žala. „Pavyzdžiui, jie pastatas 2004 m. buvo apdraustas 360 tūkst. Lt draudimo sumai, dabar jo atstatymas kainuotų 600 tūkst. Lt. Todėl nepasikeitus draudimo sumos yra apsaugota tik 60 proc. viso turto. Žala yra atlyginama proporcingai draudimo sumai. Tai reiškia, kad, jei realus žalos dydis būtų 100 tūkst. Lt, žmogus gautų tik 60 tūkst. Lt išmoką“, - perspėja B. Pluščauskienė. Nors tikslios statistikos nėra, tokių ilgalaikių sutarčių Lietuvoje gali būti apie 100 tūkst.

„Vidutinė kv. m. atstatymo kaina per pastaruosius keletą metų išaugo beveik dvigubai. Jei 2004 m. 1 kv. m draudimo suma buvo apie 2000 Lt, tai 2007 m. ji siekia apie 4000 Lt. Statybos sąnaudų kainos išaugo, o draudžiamo turto suma liko ta pati kaip prieš keletą metų. Esant tokiai situacijai žmogus nelaimės atveju yra blogai apsaugotas“, - susidariusią situaciją komentuoja „ERGO LIETUVA“ Turto draudimo departamento direktorė. Pasak jos, turto draudimo tikslas - žalos atveju gauti maksimalią išmoką ir padengti padarytus nuostolius, todėl ir pats žmogus turėtų domėtis, kokia yra reali jo draudžiamo turto vertė, nes nuo to priklauso išmoka.

„UADB „ERGO LIETUVA“ statistika rodo, kad dažniausiai pastatų draudimu apdrausti objektai nukenčia nuo vandentiekio avarijos (32 proc. visų įvykių) bei stichinių nelaimių (uraganai 11 proc., liūtys bei audros po 8 proc. visų įvykių).

APIE ERGO DRAUDIMO GRUPĘ

Vokietijos ERGO draudimo grupė yra viena didžiausių draudimo grupių Europoje ir jai priklauso daugiau kaip 40 draudimo įmonių 25 pasaulio šalyse. Grupė aptarnauja 33 mln. klientų visoje Europoje. 2006 m. koncerno draudimo įmokų suma buvo 16,8 mlrd. eurų, o pelnas – 906 mln. eurų.

Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikia po vieną gyvybės, ne gyvybės draudimo ir nekilnojamo turto valdymo įmonę bei pensijų fondų valdymo bendrovė Estijoje. Šiose šalyse ERGO užima lyderiaujančias pozicijas. Grupės bendrovėse dirba per 1200 darbuotojų.

Atgal

Naujienų prenumerata
Įdomu
ERGO įmonės filmas